Методична скарбничка


 
ГЕОГРАФІЧНИЙ КАЛЕНДАР 2021 рік
 
У посібнику в хронологічній послідовності розміщені матеріали про великі географічні відкриття, дослідження географів України та світу, ювілеї відомих географів, Всесвітні дні ООН. Використання посібника сприятиме формуванню інформаційної компетентності учнів в процесі шкільної географічної освіти.   Рекомендовано вчителям географії та учням загальноосвітніх навчальних закладів.
 
 
 

Cпівпраця класного керівника та асистента вчителя
Класний керівник
  Куратор виховного процесу;
  Це нитка, яка з’єднує в одне ціле дитину, вчителя-предметника, батьків, громадськість;
  Універсальна особистість;
  І вихователь, і психолог, і соціальний педагог, і педагог-організатор.
Функції класного керівника:
  Виховна – педагогічне керівництво розвитком та формуванням кожного учня класу та колективу в цілому
  Координуюча – встановлення взаємодії між усіма учасниками виховного процесу
  Організаційно-адміністративна – керівництво класом як організаційною одиницею у складі школи, ведення особових справ учнів та інших документів
  Діагностична – передбачає вивчення класним керівником учнів свого класу
  Стимулююча – своєчасне виявлення зрушень на краще в розвитку кожного учня класу

Опис досвіду роботи
Бедик Л.С. Використання методу проектів на уроках географії.

  У  методичній  розробці  подано  матеріали  з  досвіду  роботи  вчителя географії  Володимирецької  ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 1  Бедик Л.С.  щодо особливостей застосування методу проектів на уроках географії в загальноосвітніх навчальних закладах. Тема досвіду є актуальною, оскільки сучасна школа висуває низку нових вимог до учнів і потребує оновлення та модернізації. Розкрито сутність проективної технології навчання, розглянуто класифікацію методу проектів. Обґрунтовано методичну доцільність, особливості застосування й розробки методу проектів на уроках географії та в позакласній роботі.

Краєзнавчий підхід у вивченні географії 

 У посібнику представлено розробки уроків до курсу  географії «Рідний край» 8 клас, які в основному мають класичну структуру.
 Для вчителів географії.



Виступна семінарському занятті батьківського всеобучу6-х класів 

 „Значення гри  у формуванні особистості дитини”





Наукова робота "Малі річки Полісся"




Лінійка  до дня Європи
Виховний захід приурочений до Дня Європи.
Україна має всі пе­редумови, щоб стати в один ряд із європейськими державами.
Історично саме Європа стала регіоном миру, в якому сформувався потужний інтеграційний територіально-економічний комплекс. На такій маленькій території існують 44 держави, економіка і культура яких тісно переплітаються між собою.
Європа змінює своє обличчя, а наша Україна знаходиться в епіцентрі цих змін, доводячи своє прагнення називатися Європейською державою. Тому кожен із нас може з гордістю сказати: «Я – європеєць!»
Мета: розвивати громадянську позицію, причетність до європейських цінностей і європейського громадянства, формування усвідомлення власної  ролі й значення в житті суспільства, розширювати знання учнів про європейські країни, традиції, звичаї.


НАУКОВА РОБОТА МЕЛІОРАЦІЯ ЗЕМЕЛЬ ВОЛОДИМИРЕЧЧИНИ

ВСТУП
Непрохідні болота, безліч озер, буйні розливи річок — прикметна риса поліського краю. Поліщуки здавна були переконані, що цю природну стихію здолати дуже важко. А ще переказують легенду, що болото — це чортова робота: «Колись тут була чиста вода, Бог плив на воді човном і оглядав, де землю зробити. А за ним назирці чорт. От посіяв Бог землю: розступилася вода і висунулася суха земля з лісами, полями, сіножатями. А чорт запоганив чисту воду й обернув у болото». Тому місцеві люди й кажуть: де болото, там і чорт. А от виправляти витівки нечистого на Поліссі доводиться не ангелам небесним, а представникам більш приземленої професії — меліораторам.
 Водні меліорації здавна хвилювали душі людей. Зрошувальні канали будували ще древні єгиптяни, здогадавшись таким способом підвищити родючість грунтів. Водні меліорації (зрошення і осушення) - один з основних шляхів підвищення врожайності сільськогосподарських угідь, що займають на планеті 10% площі суші. Шоста частина цих земель меліорованих, і з них одержують від 40 до 50% усіх вироблених сільськогосподарських продуктів. Меліорація земель є об'єктивною необхідністю у справі перетворення природних комплексів, перетворення боліт і заболочених земель в високопродуктивні сільськогосподарські угіддя, соціального та економічного перетворення країни. Як найважливіша ланка інтенсифікації сільськогосподарського виробництва меліорація покликана внести суттєвий внесок у вирішення Продовольчої програми
Актуальність теми зумовлена необхідністю оцінювання та прогнозування стану меліоративної системи району, як невід’ємної частини осушувальної мережі Полісся; створення системи моніторингу  сучасного стану об’єкту. Це дасть можливість реально оцінити стан не лише обєктів меліоративної системи, а й стану сільськогосподарських земель та екологічної системи цієї місцевості в цілому.
Мета роботи – вивчення особливостей функціонування меліоративної системи Володимирецького району.
Об’єктом дослідження є меліоративна система Володимирецького району.
Предметом дослідження виступає стан досліджуваної меліоративної системи.

 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар