Підготовка до ЗНО

“Путівник учасника ЗНО-2022”: дивіться відповіді на поширені запитання та календар




ПРОБНЕ ЗНО-2022: ДАТИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ТЕСТУВАННЯ

Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

Завдання для самоконтролю "Географічні координати"

Пройти тест



https://www.youtube.com/watch?v=FfpU9ie3Gyw&list=PLeHY5pfB-Ayj0xjJ7tEKlpykl-T-29yw4&index=14


Увага!!!

Пробне ЗНО-2021: дати реєстрації та тестування

Участь у пробному тестуванні надасть змогу ознайомитися із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів.

Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2021 триватиме протягом 05-19 січня 2021 р.  Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

З огляду на епідеміологічні загрози у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мов) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Окрім участі в пробному ЗНО з одного з навчальних предметів, кожний зареєстрований учасник / кожна зареєстрована учасниця зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів. Отже, у 2021 році можна буде і ознайомитися з процедурою проведення ЗНО під час пробного тестування з одного з навчальних предметів, і перевірити рівень своїх навчальних досягнень з усіх інших навчальних предметів ЗНО (у разі внесення відповідей на спеціальний сервіс).

Результати пробного ЗНО-2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня 2021 року. З огляду на те, що деякі здобувачі освіти не мають змоги постійно відвідувати заклади освіти, Український центр оцінювання якості освіти спільно з ГС «Освіторія» і МФ «Відродження» планують підготувати низку відеороз’яснень до завдань пробного ЗНО-2021.



 

Практично на кожному ЗНО з географії трапляються задачі, які пов’язані з висотою.

Висота може бути абсолютною або відносною.

Перш за все, яка різниця між абсолютною і відносною висотою?

Абсолютна висота – це відстань від рівня океану. Тобто рівень океану = 0 метрів. Якщо відстань є над рівнем океану – вона буде додатною. Якщо вона є нижче рівня океану – від’ємною.

Відносна висота – перевищення однієї точки над іншою. Тобто потрібно від абсолютної висоти однієї точки відняти абсолютну висоту іншої.


На карті абсолютна висота відображається лініями – горизонталями.

Горизонталь – лінія на земній поверхні, усі точки якої лежать на однаковій висоті над рівнем океану.

Бергштрихи — короткі лінії, що вказують вільним кінцем напрям схилу.
 



 

Давай розглянемо приклади, які траплялися на ЗНО:

1.                  Знаходження абсолютної висоти можна здійснити двома способами:

·                      просто знаходження точки на карті знайдіть на карті точку з максимальною абсолютною висотою на цій місцевості та укажіть цю висоту (у метрах).


Тобто в цьому завданні потрібно просто знайти найвищу точку на карті:


Знайди і запиши відповідь – 156.

·                     знаходження точки на карті за горизонталлю:

       визначте абсолютну висоту місцевості, на якій розташовано школу (у метрах).


Спочатку знаходимо потрібний об’єкт на карті:


А тепер трохи складніше. На карті добре видно, що школа стоїть на горизонталі, але ця горизонталь не підписана. Щоб визначити її значення, потрібно знайти, через яку висоту вона проведена.


Вони проведені через 2,5 метри висоти. Тепер шукаємо, яка найближча горизонталь є підписаною і рахуємо. Можна порахувати значення кожної горизонталі окремо. Або порахувати кількість горизонталей від 140 і помножити на 2,5 метри, а потім додати 140 метрів.



1) 6 * 2,5 = 15 метрів (кількість горизонталей від 140-ої горизонталі на 2,5 метри висоти – відносна висота від школи до горизонталі 140)

2) 140 + 15 = 155 метрів (абсолютна висота школи)

 

 

1.                  Знаходження відносної висоти:

Якою є відносна висота шкільного подвір’я щодо урізу води в річці Андога (у метрах)?


Уріз води – це лінія перетину водної поверхні з поверхнею суші. Завжди позначається точкою і підписаною абсолютною висотою.


З попереднього завдання ми уже знаємо абсолютну висоту школи, а значить і шкільного подвір’я = 155 метрів. Залишилося лише знайти відносну висоту, тобто:

155 – 128 = 27 метрів (ось ми і знайшли відносну висоту між урізом води і шкільним подвір’ям).

 




Найважчими предметами для українських школярів на ЗНО-2020 виявилися історія та математика.

 

 Підготовка до ЗНО з географії

Хочеш готуватися до ЗНО з географії, але не знаєш із чого почати? Де взяти матеріали?! Або, що важливіше, як же перевірити свої знання?! Сьогодні удача тобі усміхнулась, адже ми зібрали ресурси, які стануть тобі у пригоді!​​

Почнемо з чогось всім знайомого – шкільних підручників із 6 по 11 клас, оскільки до тесту ЗНО входять всі теми із загальної шкільної програми з географії. Якщо у тебе їх немає, не переживай, адже зараз все можна знайти в інтернеті:

1.                  Наприклад, цей сайт пропонує широкий вибір підручників, найпопулярнішими авторами є Пестушко, Кобернік, Гільберг, Бойко, Стадник. Залишається тільки вибрати найзрозумілішого автора та завантажити книгу.

2.                  Або можна скористатися сайтом, який пропонує не тільки електронні підручники, а й атласи та карти. Навіть завантажувати нічого не потрібно - читай інформацію прямо на сайті.  

Окрім «класики» можна скористатися також сайтами з конспектами:

1.                  На цьому авторському сайті  ти знайдеш підручники, карти, конспекти, тести у форматі ЗНО і все-все, що може допомогти у вивченні матеріалу.

2.                  На ресурсі «Отримання знань» цілий розділ присвячено коротким опорним конспектам і тестам до них.

3.                  Сайт «GeoMap» містить конспекти, уривки з підручників, відео та питання до основних тем.

4.                  Ресурс «Географ» пропонує корисні матеріали з суспільної, фізичної географії та країн світу.​

5.                  Сайт «Edera» допоможе тобі короткими конспектами з напрямку «Загальна географія».

 

Якщо тобі набридне «зубрити» матеріал, то крім підручників і конспектів є ще й цікаві сайти з інтерактивними завданнями:

1.                  Блог вчителя географії «Мандрівник» пропонує інтерактивні вправи, якими можна скористатися для закріплення інформації, а також там ти знайдеш тести з багатьох тем.

2.                  Інтерактивна карта Worldgeo допоможе тобі вивчити країни світу, а також основні відомості про них, такі як столиця, населення, найбільші міста, країни-сусіди та площа. 

3.                  Ресурс «Geoped» пропонує інтерактивні карти, з яких найцікавішими є: 

a.                   Карта «Паливні корисні копалини України», яка відображає ще й назви басейнів і регіонів, а також їхнє розміщення; 

b.                   Карта «Рудні і нерудні корисні копалини України», яка допомагає вивчити корисні копалини, їх родовища та розміщення;

c.                   Карта «Електроенергетика України», яка відображає розміщення різних видів електростанцій та їх назви.

4.                  Інтерактивні завдання для запам’ятовування (різноманітні пазли, вправи, вікторини і кросворди з географії), які допоможуть тобі краще розібратися в основних темах.

5.                  Інтерактивні кросворди, пазли та інші ігри можна знайти тут.​

6.                  Ще є цікавий тренажер для вивчення столиць країн Європи.

Не забуваємо про YouTube-канали, що можуть стати у пригоді:

1.                  YouTube-канал, який містить короткі відео про різноманітні теми з географії й не тільки.

2.                  YouTube-канал, де можна знайти дуже інформативні відео про дивовижні природні процеси.​

3.                  YouTube-канал, на якому розбирають задачі з географії й багато іншого.

 

І, звичайно ж, завжди потрібна практика! У цьому тобі допоможе:

1.                  Сайт «Освіта.ua», де можна пройти будь-яке ЗНО з географії з попередніх років.

2.                  Офіційний сайт Центру оцінювання якості освіти надає тести, які можна проходити за вибраним напрямком (загальна географія, географія материків і океанів, географія України, економічна й соціальна географія, підсумкове оцінювання).​

3.                  Ресурс «Merkator» із короткими тестами з географії, де зручно повторювати теми, які викликають в тебе труднощі.

 

ЗНО в Україні: історія проведення

Першу спробу тестування випускників шкіл зробили в 1993 році, проте вона виявилася невдалою. Наступного разу до ідеї тестування повернулися в 2002 році: міжнародний фонд «Відродження» та Міністерство освіти провели 200 тестів для студентів перших курсів вищих навчальних закладів. У 2003-му тестування провели вже для випускників шкіл, у ньому взяли участь 3,1 тисячі осіб. У тому ж році чотири ВНЗ почали зараховувати результати тестування як вступні іспити (за бажанням учнів результати зараховували і як підсумкову атестацію в школах).

  Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні стало обов'язковим з 2008 року. Цьогоріч його пройдуть понад 346 тисяч осіб.

У 2005 році президент України Віктор Ющенко видав указ і доручив протягом року перейти до проведення вступних іспитів до вищих навчальних закладів шляхом написання ЗНО. Для цього Кабінет міністрів створив Український центр оцінювання якості освіти, він почав роботу в 2006 році. І вперше в державному бюджеті-2006 було закладено кошти для проведення ЗНО – 43 млн 974,4 тис. грн.

Обов'язковою для вступу до вишу зовнішнє незалежне оцінювання стало в 2008 році. Усі абітурієнти повинні здавати українську мову та літературу, плюс предмети на вибір. У 2017 році випускні іспити в школах остаточно скасували, державну підсумкову атестацію стали проводити тільки в формі ЗНО.

З самого початку введення ЗНО до списку предметів входили українська мова та література, історія України, математика (з 2021 року тестування з цього предмету планують зробити обов'язковим), фізика, хімія, біологія, географія та іноземна мова. Всесвітню історію можна було здати тільки в 2012-2014 роках, зарубіжну літературу – в 2008-му і 2013-2014 роках, російську мову – в 2011-2017 роках.

Найбільша кількість учасників ЗНО було в 2008 році – 512,6 тисяч осіб, а найменша – у 2017 році (240,9 тисяч).

Зовнішнє незалежне оцінювання в Україні стало обов'язковим з 2008 року. Цьогоріч його пройдуть понад 346 тисяч осіб.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар